Bregu i Fildishtë lë pikët në shtesë

Më: 16 janar 2022 Në ora: 22:01

Bregu i Fildishtë ndau pikët me Sierra Leonen në një sfidë që solli shumë emocione dhe përfundoi në barazimin 2-2.

Frank Kesie humbi një penallti në fillimin e sfidës, por Haler, disa minuta më vonë i dha avantazhin skuadrës së tij.

Por penalltia e humbur nga mesfushori i Milanit nuk do të ishte gabimi i vetëm për Bregun e Fildishtë.

“Elefantët” ishin shumë pranë fitores të dytë në Kupën e Kombeve, por një gafë e çuditshme e portierit Sangare në minutat e fundit, i dha barazimin Sierra Leones. Portieri u mundua të shmangte një goditje këndi, por në fakt ai i dhuroi topin futbollistëve kundërshtarë, të cilët me portën e boshatisur e dërguan topin në rrjetë.