Naxhi Berisha talenti premtues

Futboll

Naxhi Berisha talenti premtues

Më: 17 janar 2022 Në ora: 12:02
Naxhi Berisha talenti premtues

Naxhi Berisha është futbollisti i cili që po shkëlqen te kategoritë e reja të FC Prishtinës.

17 -  vjeçari, që luan për ekipin e juniorëve, ka shfaqur potencialin e tij në turneun memorial “Favzi Rama - Faton Domi” dhe me pas i është  bashkuar edhe ekipit te parë të Prishtinës.

Berisha ishte ftuar edhe te kombëtarja U19 të Kosovës, dhe zhvilloi dy ndeshje ndaj Maqedonisë Veriore.

Image

Momentalisht Naxhi Berisha është duke u vëzhguar nga skauti i skuadrës Besiktas, Eser Gokulu.

Image

Deri tash për sulmuesin e talentuar janë interesuar disa ekipe nga shtetet si Turqia, Holanda dhe Belgjika. 

Image

Naxhi Berisha menaxhohet nga kompania "SEE Talent.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat