Evertoni nis bisedimet për Martinezin

Futboll

Evertoni nis bisedimet për Martinezin

Më: 17 janar 2022 Në ora: 17:32
Roberto Martinez

Evertoni ka shprehur interesim në përzgjedhësin e Belgjikës, Roberto Martinez dhe ka nisur kontaktet e para me Federatën e Futbollit të Belgjikës.

Belgjika heziton të humbasë spanjollin 48-vjeçar, me Kupën e Botës në nëntor dhe beson se do të mbajë shërbimet e tij.

Roberto Martinez ishte më herët trajner i Evertonit, në përiudhën 2013-2016, për të vazhduar më pas me Kombëtaren e Belgjikës.

Martinez është në krye të listës së “Toffees” për ta zëvendësuar Rafael Benitezin, i cili u shkarkua dje.

Belgjika, e renditur në vendin e parë në ranglistën botërore është njëri prej favoritëve për ta fituar Kupën e Botës këtë vit. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat