Jashtë formacionit? Mungesë respekti!

Futboll

Jashtë formacionit? Mungesë respekti!

Më: 18 janar 2022 Në ora: 11:27
Karim Benzema

Jashtë formacionit? Mungesë respekti!

Në formacionin më të mirë të vitit të shpallur në “FIFA The Best 2021” në fazën sulmuese ishin rreshtuar emra të mëdhenj të futbollit botëror: Messi, Ronaldo, Lewandowski e Haaland.

Po ka edhe të zhgënjyer me përzgjedhjen e kësaj 11-sheje, siç është menaxheri i Karim Benzemasë, Karim Dzairi, që ka zgjedhur profilin e tij në Twitter për të “shigjetuar” FIFA-n:

“Të mos vendosësh Benzemanë në 11-shen e vitit është mungesë respekti për futbollin, por ne e dimë që futbolli është shqetësimi më i vogël i FIFA-s dhe ka kohë që është kështu!”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat