Veleshta me dy emrat të rinj

Futboll

Veleshta me dy emrat të rinj

Më: 18 janar 2022 Në ora: 12:21
Veleshta me dy emrat të rinj

Skuadra e Veleshtës ka prezantuar dy blerjet e reja.

Pas sulmuesit Shpend Asani, drejtuesit e Veleshtës kanë prezantuar edhe mbrojtësin Arbnor Kaba.

Kaba si edhe Asani, te Veleshta do të luaj në formë huazimi nga rradhët e Voska Sport.

Kaba është një futbollistë 19-vjeçar, i cili ka dalë nga shkolla e Shkëndijës, ndërsa i njëjti ka luajtur edhe me Kombëtaren U18 të Shqipërisë.

Për shkak konkurrencës së madhe te Voska Sport, drejtuesit e këtij klubi e panë të arsyeshme që i njëjti të marrë përvojën e duhur pikërisht te skuadra e Veleshtës, që stinorin pranveror do ta nis edhe me trajner të ri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat