Tare mohon zërat se Muriqi...

Futboll

Tare mohon zërat se Muriqi...

Më: 18 janar 2022 Në ora: 17:50
Tare mohon zërat se Muriqi...

Vedat Muriqi nuk do të transferohet në Rusi te CSKA Moscow. Kështu deklaroi drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare.

Gjatë ditëve të kaluara u shtuan zërat se Vedat Muriqi kishte pranuar një ofertë nga klubi i njohur rus dhe pritej që edhe ta pranonte.

Megjithatë, sipas Tares kjo nuk është aspak e vërtetë.

“Ishin lajme të rreme. Ai nuk do t’i bashkohet CSKA Moscow”, deklaroi Tare kur u pyet për Muriqin.

Sulmuesi kosovar nuk po arrin ta gjejë te Lazio formën që kishte te Fenerbahce dhe largimi i tij gjatë janarit duket se është i pashmangshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat