Marotta: Dybala? Është normale të tentosh një lojtar si ai

Futboll

Marotta: Dybala? Është normale të tentosh një lojtar si ai

Më: 20 janar 2022 Në ora: 06:43
Paolo Dybala

Giuseppe Marotta, CEO i Interit, foli për ‘Mediaset’ para ndeshjes kundër Empolit.

“Kupa e Italisë bëhet objektiv, Interi duhet të marrë maksimumin nga të gjithë trofetë në të cilët merr pjesë.”

Scamacca dhe Frattesi?

“Unë e përgëzoj Carnevalin për rritjen e talenteve dhe për punën e bërë. Është normale që ka vëmendje, edhe Interi i shikon me vëmendje këto talente. Ne të gjithë punojmë për të forcuar Interin veçanërisht duke parë “made in Italy”.

Interi do t’i ofrojë kontratë Dybala-s?

“Kur dikush si ai skadon, është normale të afrohesh me klube të rëndësishme dhe këto diskutime po përsëriten. Pastaj kujtojmë se kemi një paketë profesionistësh që po i përgjigjen mirë kërkesave tona.

Menaxhmenti duhet të jetë shumë ambicioz në gjetjen e lojtarëve dhe rritjen e lojtarëve. Duhet të bëhen përpjekje, pavarësisht nëse kemi sukses apo jo. Departamenti teknik na jep garanci për të tashmen dhe të ardhmen, Inzaghi është i kënaqur me katër sulmuesit.”

Pse të gjithë duan të kthehen në Inter?

“Nuk e di, ne e shikojmë të gëzuar të tashmen, ka një strukturë solide, ka një apel të fortë, kjo është një arsye që të gjithë të krenohen.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat