Newcastle synon transferimin e Balotellit

Futboll

Newcastle synon transferimin e Balotellit

Më: 20 janar 2022 Në ora: 07:34
Mario Balotelli

Newcastle United është duke konsideruar transferimin e ish sulmuesit së Man Cityt dhe Liverpoolit, Mario Balotelli dhe këtë e ka konfirmuar presidenti i Adana Demirspor, Murat Sancak.

31-vjeçari iu bashkua skuadrës franceze në verë dhe është në formë të mirë, ku ka shënuar tetë gola në 20 ndeshje.

Sancak ka konfirmuar se Newcastle United konsideronte të bënte ofertë për Balotellin, por nuk bën ndonjë ofertë zyrtare.

“Newcastle ishte duke konsideruar transferimin e Balotellit. Por, deri me tani nuk kanë bërë ndonjë ofertë zyrtare”.

“Është një klauzolë e lirimit në kontratë, por nuk mund ta zbulojë vlerën e klauzolës”.

Newcastle raportohet se fillimisht janë të fokusuar në transferimin e Diogo Carlos nga Sevilla, pastaj do fokusohen në nënshkrimin me një sulmues.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat