“Djajtë e Kuq”, regjistrojnë rekord të ri

Futboll

“Djajtë e Kuq”, regjistrojnë rekord të ri

Më: 20 janar 2022 Në ora: 13:56
“Djajtë e Kuq”, regjistrojnë rekord të ri

Manchester Utd është skuadra e parë në Premierligë që ka shënuar 300 fitore si mysafirë, në të gjitha garat. “Djajtë e Kuq” triumfuan me rezultat 1:3 ndaj Brentfordit, falë golave të Entoni Elanga, Mejson Grinvud dhe Markus Rashford.

Me këtë fitore ndaj “Bletave”, skuadra e Manchester Utd  është bërë skuadra e parë që regjistron 300 fitore si mysafirë.

Pas “Djajve të Kuq”, renditët Çellsi me 259 fitore si mysafirë, i ndjekur nga Arsenali me 246 dhe Liverpulli me 239.

Në total, Manchester Utd ka fituar pesë nga nëntë ndeshjet e fundit/

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat