Nga Belgjika në Ferizaj

Futboll

Nga Belgjika në Ferizaj

Nga: K.G. Më: 20 janar 2022 Në ora: 16:31
Drilon Sadiku e Agron Selmani

Ferizaj nuk ndalet me përforcime, kësaj radhët përforcohet me një futbollist nga Belgjika.

Drilon Sadiku nga Waasland-Beveren vjen në FC Ferizaj, anëtar i Ligës së Parë të Kosovës, Grupi B.

Ferizajasit aktualisht renditen në vend të dytë me 25 pikë.

“Drilon Sadiku nënshkruan me FC Ferizaj.

Kemi kënaqësinë të ju njoftojmë se klubi ynë ka arritur marrëveshje me sulmuesin e ri, Drilon Sadikun. 

Sadiku është bashkuar me klubin tonë, nga skuadra e njohur Belge, Waasland-Beveren, e cila është  pjesë e superligës së Belgjikës. 

Sadiku ka qenë pjesë e disa skuadrave të njohura në Europë, si Padova (Itali) NK Istra (Kroaci) dhe Lierse nga Belgjika. 

Klub jonë i uron Drilonit suksese me skuadren tonë”, njofton FC Ferizaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat