Costa transferohet te Newcastle United!?

Futboll

Costa transferohet te Newcastle United!?

Më: 20 janar 2022 Në ora: 18:04
Costa transferohet te Newcastle United!?

Newcastle është klubi i fundit i interesuar pr të siguruar garën për Diego Costa, i cili është i lirë të nënshkruajë.

Sipas Mirror , klubi anglez ka nevojë për përforcime për t’i shpëtuar rënies nga Premier Liga.

Sulmuesi ka luajtur në të kaluarën te Chelsea dhe nuk do të ketë vështirësi për t’u përshtatur në Premier League, kështu që ai mund t’i bashkohet skuadrës menjëherë.

Nuk janë vetëm në garë, pasi Diego Costa është shoqëruar me Arsenalin, Barcelonën, Cadiz dhe Elche, ndër të tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat