Arteta ka një mesazh për kundërshtarin e ardhshëm

Futboll

Arteta ka një mesazh për kundërshtarin e ardhshëm

Më: 21 janar 2022 Në ora: 17:41
Mikel Arteta

Mikel Arteta pranon se ndeshja e së dielës kundër Burnley do të jetë “masive” për skuadrën e tij, pasi ata kërkojnë të “rikthehen në rrugën e duhur”.

“Topçinjtë” u përballën me zhgënjim të enjten mbrëma pasi u mundën në gjysmëfinalen e Kupës Carabao dhe menaxheri i tyre po kërkon një përgjigje këtë fundjavë.

“Për ne është një lojë masive pas humbjes dhe zhgënjimit dhe ne duam të kthehemi shpejt në rrugën e duhur”, tha Arteta.

“Pres një ekip konkurrues që ka treguar se është gjithmonë një lojë e vështirë".

“Unë do t’u tregoj [lojtarëve të mi] atë që kemi bërë kundër Liverpool-it dhe mënyrën e rezultatit gjithashtu sepse kemi bërë shumë gjëra të mira".

“Nuk ishte e mjaftueshme për të fituar avantazhin në dy ndeshje kundër tyre dhe ky është niveli që unë do të duhet të kërkoj”, ka përfunduar Arteta. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat