Ish-sulmuesi i Milanit i befason të gjithë

Futboll

Ish-sulmuesi i Milanit i befason të gjithë

Më: 22 janar 2022 Në ora: 11:47
Ish-sulmuesi i Milanit i befason të gjithë

Hellas Verona po konfirmohet nga viti në vit si një skuadër e fortë në Itali. Dje erdhi suksesi 2-1 me përmbysje kundër Bologna (i treti në katër ndeshjet e fundit), me Nikola Kalinic që realizoi golin e fitores për vendasit.

Ekipi i Tudor renditet për momentin në vend të nëntë me 33 pikë. Sulmuesi kroat ndihet i lumtur për golin dhe fitoren, teksa karikoi shokët dhe tifozët në deklaratën e dhënë pas ndeshjes.

“Tre pikë shumë të rëndësishme sepse të gjithë ndeshjet e Serie A janë të vështira. Jam i kënaqur për golin tim dhe fitoren. Kemi grumbulluar shumë pikë, ndoshta fitojmë edhe titullin kampion…

Ku i dihet, por kampionati është i gjatë dhe le të fokusohemi edhe më shumë në mënyrë që të bëjmë edhe më mirë”, deklaroi për Sky Sport ish-sulmuesi i Milanit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat