Derbi në Bundesliga mes Hoffenheim dhe Dortmund

Futboll

Derbi në Bundesliga mes Hoffenheim dhe Dortmund

Më: 22 janar 2022 Në ora: 13:10
Foto ilustrim

Bundesliga gjermane rikthehet sot me disa ndeshje tejet interesante, të vlefshme këto për xhiron e 20 të sezonit 2021/22.

Në kuadër të programit të sotëm, pesë ndeshje do të zhvillohen nga ora 15:30, kurse ndeshja e fundit do të zhvillohet nga ora 18:30.

Ndër ndeshjet më interesante që do të zhvillohet sot është ajo mes skuadrës së Borussia Monchengladbach dhe Union Berlin.

Ndërkaq, derbi i programit të sotëm do të jetë mes skuadrës së Hoffenheim dhe Borussia Dortmundit, ku kjo e fundit do të zhvillojë ndeshje si mysafire në stadiumin “PreZero Arena”.

Të gjitha ndeshjet e programit të sotëm në Bundesliga i gjeni më poshtë.

15:30 Borussia Monchengladbach – Union Berlin (Stadiumi Borussia-Park)

15:30 Bayer Leverkusen – Augsburg (Stadiumi BayArena)

15:30 Freiburg – Stuttgart (Stadiumi Europa-Park)

15:30 Greuther Furth – Mainz (Stadiumi Sportpark Ronhof Thomas Sommer)

15:30 Hoffenheim – Borussia Dortmund (Stadiumi PreZero Arena)

18:30 Bochum – FC Koln (Stadiumi Vonovia Ruhrstadion)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat