Januzaj do të vazhdojë me Sociedadin

Futboll

Januzaj do të vazhdojë me Sociedadin

Më: 23 janar 2022 Në ora: 12:31
Januzaj do të vazhdojë me Sociedadin

Adnan Januzaj duket se do të vazhdojë kontratën e tij me Real Sociedadin edhe për disa vite të tjera.

Sulmuesi shqiptar është pjesë e Real Sociedadit që nga viti 2017 dhe është futur në vitin e fundit të kontratës.

Për shërbimet e tij kanë shfaqur interesim shumë skuadra, derisa Mundo Deportivo ka zbuluar se ai ka refuzuar Sevillan dhe Valencian për tu transferuar në janar.

26-vjeçari ishte edhe në listën e dëshirave të Barcelonës, por ai ka vendosur që të vazhdojë kontratën me Real Sociedadin dhe tanimë ka një marrëveshje mes palëve.

Januzaj aktualisht fiton një pagë prej katër milionë eurove në sezon dhe me kontratën e re do të ketë rritje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat