Formacionet zyrtare të derbit Chelsea-Tottenham

Futboll

Formacionet zyrtare të derbit Chelsea-Tottenham

Më: 23 janar 2022 Në ora: 16:36
Foto ilustrim

Në kuadër të xhiros së 24-të të Premier Ligës, Chelsea dhe Tottenhami do të ballafaqohen në stadiumin “Stamford Bridge” me fillim nga ora 17:30.

Tashmë Chelsea ka vetëm një fitore, tri barazime dhe një humbje ne pesë ndeshjet e fundit, duke përjetuar kështu një rënie të madhe të formës, ndërsa nga ana tjetër, skuadra e Antonio Contes ka tti fitore dhe dy barazime në pesë ballafaqimet e fundit në Premier Ligë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Chelsea: Kepa, Azpilicueta, Silva, Rudiher, Sarr, Jorginho, Kovacic, Ziyech, Mount,, Odoi, Lukaku

Tottenham:Lloris, Tanganga, Sanchez, Dier, Davies, Doherty, Hojbjerg, Winks, Sessegnon, Berwijn, Kane

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat