​Lufta e ashpër për titull, Bayerni përballet me Herta Berlinin

Futboll

​Lufta e ashpër për titull, Bayerni përballet me Herta Berlinin

Më: 23 janar 2022 Në ora: 16:52
Foto ilustrim

Lufta për titull në Budesligën gjermane po bëhwt shumë e ashpër në këtë edicion me Bayerni dhe Borussia Dortmundin që janë dy skuadrat e vetme që po e kërkojnë më ngulm këtë trofe.

Tre pikë më shumë se Dortmundi i ka Bayerni momentalisht dhe kërkon që ta thellojë atë me një fitore ndaj Herta Berlinit.

Ndeshja starton nga ora 17:30 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Herta: Schwolow, Pekarik, Boyata, Darida, Serdar, Madlida, Belfodil, Mittelstadt, Tousart, Dardai, Getchter

Bayern: Neuer, Kimmich, Sule, Pavard, Hernandez, Toliso, Sane, Gnabry, Coman, Muller, Lewandowski.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat