Leipzigu i afrohet zonës Champions

Futboll

Leipzigu i afrohet zonës Champions

Më: 23 janar 2022 Në ora: 18:23
Leipzigu i afrohet zonës Champions

Tri fitore radhazi për Leipzigun në Bundesligë, 31 pikë në klasifikim dhe zona Champions më afër.

“Demat e Kuq” triumfuan 2-0 ndaj Wolfsburgut, duke e zgjidhur ndeshjen në 15 minutat e fundit, falë golave të Orban dhe Gvardiol.

Mbrojtësi hungarez e zhbllokoi rezultatin në minutën e 76-të, duke shtyrë drejt rrjetës topin e kthyer nga shtylla, pas goditjes së Andre Silvas.

Tetë minuta më vonë erdhi goli i sigurisë i shënuar nga një tjetër mbrojtës, Gvardiol, që volusoi rezultatin përfundimtar 2-0. Leipzigu shkon në kuotën e 31 pikë me këtë sukses, tri më pak se Union Berlini, që mban vendin e katërt, të fundit që të kualifikon në Champions.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat