Liverpool dhe City në betejë për shërbimet e Gapkos

Futboll

Liverpool dhe City në betejë për shërbimet e Gapkos

Më: 24 janar 2022 Në ora: 18:35
Gapkon. 

Mediat në Holandë shkruajnë se Liverpool dhe Manchester City janë në betejë për të nënshkruar me Gapkon. 

Sipas Voetball International, Liverpool dhe Manchester City janë duke negociuar një marrëveshje për transfer të mundshëm të sulmuesit tepër të vlerësuar të PSV-së, Cody Gakpo. 

22 vjeçari ka qenë i mahnitshëm këtë sezon, ku ka shënuar gjashtë gola dhe ka bërë 10 asiste në 15 paraqitje të tij në Eredivisive.

Kjo paraqitja ka bërë që ai të bie në sy të dy skuadrave më të mira të Premier Ligës viteve të fundit. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat