Watford shkarkon Ranierin

Futboll

Watford shkarkon Ranierin

Më: 24 janar 2022 Në ora: 22:04
Claudio Ranieri

Klubi ka fituar vetëm dy ndeshje prej që italiani mori drejtimin e tyre në tetor dhe është në vendin e 19 në Premier Ligë 

Claudio Ranieri është shkarkuar nga Watfordi pasi vetëm tre muaj drejtimi të skuadrës së Premier Ligës. 

Ranieri kishet kontratë dy vjeçare kur ishte emëruar menaxher i Watfordit në tetor, të cilët ishin në vendin e 15 në tabelë në atë kohë. 

Mirëpo, Watford ka fituar vetëm dy nga 14 ndeshjet që i ka drejtuar trajneri italian. Ata janë në vendin e parafundit në Premier Ligë dhe janë eliminuar nga FA Cup në rrethin e tretë nga Leicester me rezultat 4-1.

“Watfordi konfirmon shkarkimin e trajnerit Claudio Ranieri”, thuhet në deklaratën e klubit të bërë në ueb-faqe. 

“Bordi i Hornets njeh vlerat e Cladios si një njeri me integritet, i cili gjithmonë do të jetë i respektuar në Vicarage Road, për përpjekjet e tij që skuadra të luajë me dinjitet”. 

“Megjithatë, bordi beson që, me afër gjysmën e sezonit të mbetur në Premier Ligë, ndërrimi i trajnerit tani me një trajner të ri për të punuar me një skuadër të talentuar është i nevojshëm me synimin tonë që të mbesim në Premier Ligë”.

Hornert, janë nën një ecuri prej nëntë ndeshjesh pa fitore që prej se fituan 4-1 kundër Manchester United në nëntor, tani do të kërkojnë një trajner të ri për pjesën tjetër të sezonit. 

Ata do të luajnë më 5 shkurt kundër Burnleyt që janë në fund të tabelës. Skuadra nga Vicarage Road ka dy pikë më pak se kundërshtari i tyre i radhës. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat