Presidenti i UEFA-s zbret në Tiranë pas situatës së fundit

Futboll

Presidenti i UEFA-s zbret në Tiranë pas situatës së fundit

Më: 26 janar 2022 Në ora: 22:05
Presidenti i UEFA-s zbret në Tiranë pas situatës së fundit

Pas ndikimit të politikës në procesin e zgjedhjeve të FSHF ka ardhur edhe reagimi i UEFA-s.

Këta të fundit do të zbresin me një grup delegacioni në Shqipëri në ditën e hënë, që do të kryesohet nga vetë kreu i saj, Aleksander Ceferin.

Ky është raportimi i ardhur nga “Procesi Sportiv”, teksa takimi i Ceferin do të jetë direkt me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Në këtë takim pritet që të flitet mbi ndikimin e politikës në futboll dhe njëkohësisht të jepet paralajmërimi i fundit për finalen e Conference League, që rrezikohet të largohet nga “Air Albania”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat