Gana shkarkon trajnerin!

Futboll

Gana shkarkon trajnerin!

Më: 27 janar 2022 Në ora: 11:18
Milovan Rajevac

Gana shkarkon trajnerin!

Dështimi i përfaqësueses së Ganës për të kaluar fazën e grupeve në Kupën e Kombeve të Afrikës, nuk është kapërdirë nga drejtuesit e Federatës së Futbollit të këtij vendi.

Komiteti Ekzekutiv i kësaj federate ka shkarkuar trajnerit e “Yjeve të Zinj”, Milovan Rajevac, të cilit nuk mund t’i falej humbja 3-2 ndaj Komorosit në ndeshjen e fundit në grup.

Federata Ganeze e Futbollit ka njoftuar se shumë shpjet do të emërohet trajneri i ri, i cili do të ketë për detyrë të kualifikojë skuadrën në përballjen e play off-it në muajin mars, kundër Nigerisë, për një biletë në Kupën e Botës “Katar 2022”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat