Dembele i hapur për t’u larguar nga Barcelona

Futboll

Dembele i hapur për t’u larguar nga Barcelona

Më: 27 janar 2022 Në ora: 13:55
Dembele i hapur për t’u larguar nga Barcelona

Mund të ketë një zgjidhje në rastin Ousmane Dembele. Lojtari francez, siç zbulohet nga ‘Què t’hi jugues’ i Ràdio Barcelonës, hap derën për t’u larguar këtë merkato dimërore.

Sipas programit të radios katalanase, përveç takimit mes Jordi Cruyff dhe Xavi, Moussa Sissoko , agjenti i Dembele , u takua edhe me Rafa Yuste , zëvendëspresident sportiv dhe Ferran Reverter, menaxher i përgjithshëm i klubit të Barçës.

Siç mësoi MD, klubi po punon për të gjetur një zgjidhje nga e cila përfitojnë të gjitha palët dhe nëse sulmuesi më në fund vendos të mos rinovojë. Në klub ata besojnë se mund të kenë një ekip për të cilin tashmë është rënë dakord dhe janë të gatshëm të negociojnë me klubin që dëshiron Ousmane dhe që të gjitha palët të përfitojnë.

Në rast se Dembele largohet nga Barça, kjo do të lehtësonte ardhjen e një sulmuesi, në këtë rast opsioni i parë do të ishte Morata.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat