Mashtroi me certifikatën, trajneri gjerman pezullohet 1 vit

Futboll

Mashtroi me certifikatën, trajneri gjerman pezullohet 1 vit

Më: 27 janar 2022 Në ora: 14:42
Markus Anfang

Markus Anfang nuk humbi vetëm vendin e punës si trajner i Werder Bremen.

Gjermani dha dorëheqjen pasi autoritetet nisën hetimet ndaj tij.

Ai akuzohej për falsifikimin e certifikatës së vaksinimit kundër Covid-19 dhe tani ka marrë një dënim nga Federata Gjermane e Futbollit (DFB).

Anfang është pezulluar me një vit dhe 20 mijë euro gjobë, por ka mundësinë ta ulë dënimin e marrë nëse para muajit qershor dorëzon një certifikatë të rregullt vaksinimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat