Ramos: Ne aspirojmë t’i fitojmë të gjithë titujt

Futboll

Ramos: Ne aspirojmë t’i fitojmë të gjithë titujt

Më: 27 janar 2022 Në ora: 17:33
Ramos: Ne aspirojmë t’i fitojmë të gjithë titujt

Në një evente promovues për parisienët me Qatar Airways (Udhëtimi im në Paris), Sergio Ramos mori pjesë në media për të rishikuar vitet e fundit të karrierës së tij.

Ndër të tjera, qendërmbrojtësi ka folur edhe për nënshkrimin e tij me PSG-në.

Ramos donte të shpjegonte arsyet që e shtynë atë të pranonte ofertën nga Parisi dhe të largohej nga klubi i jetës së tij:

“Ishte emocionuese, emocionale, gjithashtu e komplikuar sepse kishte shumë vite në Madrid.

Është një projekt sportiv unik, më pëlqeu shumë me familjen time, me vëllain tim në ditët e para. Na duhej pak kohë për t’u përshtatur, veçanërisht për shkak të shkollave dhe gjetjes së një shtëpie të re. Dhe pastaj jam optimist dhe më pëlqejnë sfidat. Unë jam këtu për të provuar ndihmoje skuadrën të fitojë një tjetër Champions League”, raporton SPORT.

Qendërmbrojtësi beson në mundësitë e skuadrës së Pochettino për të shkuar sa më larg në të gjitha garat: “Sot ata janë skuadra që do të mundë për projektin, për të gjithë lojtarët që kanë ardhur.

Tani duhet ta dëshmojmë në fushë, ne jemi në një dinamikë të mirë dhe aspirojmë të fitojmë të gjithë titujt. Është një ekip i madh, nuk ka shumë vite histori, por ka një projekt unik dhe të gjithë lojtarët duan të vijnë në PSG sot. Ende kam të njëjtën ambicie dhe dua të vazhdoj të fitoj”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat