Valencias do të përfitojë tre milionë euro

Futboll

Valencias do të përfitojë tre milionë euro

Më: 27 janar 2022 Në ora: 22:24
Valencias do të përfitojë tre milionë euro

Këtë mbrëmje janë bërë zyrtare dy transferime ku Robin Gosens lë Atalantan dhe i bashkohet Interit, kurse Aston Villa ka transferuar Calum Chambers nga Arsenali.

Tani, kampioni i La Ligas Atletico Madridi ka bërë zyrtare përmes një komunikate në llogarinë “Twitter” se ka siguruar shërbimet e mesfushorit të Valencias Daniel Wass.

Wass i bashkohet kampionit spanjoll këtë janar, dhe ku ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2023, ndërsa raportohet se kontrata mund ti zgjatet deri në vitin 2024.

Nga kjo marrëveshje, klubi i Valencias do të përfitojë tre milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat