Luis Diaz te Liverpool, arrihet marrëveshja

Futboll

Luis Diaz te Liverpool, arrihet marrëveshja

Më: 28 janar 2022 Në ora: 18:45
Luis Diaz

Luis Diaz do të jetë lojtar i skuadrës së Liverpool.

Liverpool dhe Porto raportohet të kenë gjetur marrëveshje për kartonin e Luis Diaz, sulmuesit që po bën bujë të madhe këtë edicion.

Kolumbiani do t’i kushtojë skuadrës së Liverpool plot 37.5 milionë funte (45 milionë euro), mëson ‘Goal’.

‘Reds’ nga ‘Anfield’ bënë një lëvizje të vonshme, por shumë të suksesshme në këtë merkato të janarit.

Liverpool parakalon kështu skuadrën e Tottenham që deri vonë shihej si favorite për kolumbianin.

Pritet vetëm zyrtarizimi i Liverpool për këtë lëvizje. Kjo mund të bëhet pasi lojtari të kthehet nga grumbullimi me Kolumbinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat