Vojvoda me Torinon mposhten në minutën e fundit

Futboll

Vojvoda me Torinon mposhten në minutën e fundit

Nga: K.G. Më: 6 shkurt 2022 Në ora: 19:56
Vojvoda me Torinon mposhten në minutën e fundit

Torino e pafat, mposhtet në minutën e fundit me rezultat 2:0 nga Udinese vendase. 

Reprezentuesi i Kosovës, Mërgim Vojvoda, u paraqit titullar, duke treguar angazhim por nuk arritën të kthehen me pikë. 

Futbollisti Nahuel Molina realizoi në minutën e 90+4 për epërsinë e madh të Udineses.  

Dy minuta më herët, Rolando Mandragora i Torinos, ndëshkohet me karton të kuq pa dy të verdhëve. 

Në minutën e 90+7, Pussetto shënon nga penalltia për 2:0.

Pas javës së 23-rë në Serie A, Torino zë vendin e dhjetë me 32 pikë e Udinese është e 14-ta me 27.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat