Kërkohet nga klubet e mëdha, Monaco i vendos çmim të ‘çmendur’ Tchouamenit

Futboll

Kërkohet nga klubet e mëdha, Monaco i vendos çmim të ‘çmendur’ Tchouamenit

Më: 20 shkurt 2022 Në ora: 23:59
Aurelien Tchouameni.

Monaco tashmë ka vendosur çmimin e talentit francez, Aurelien Tchouameni.

Mesfushori është një ndër talentët me të ardhme të ndritshme në Ligue 1, ku tashmë vëzhgohet nga shumë gjigantë evropianë.

Real Madrid, Chelsea dhe Man United janë vetëm disa nga top klubet evropiane që janë duke vëzhguar nga afër francezin dhe suksesin që është duke arritur me Monacon.

Në verën e ardhshme pritet që këto klube të garojnë për shërbimet e lojtarit, por nuk do jetë e thjeshtë që ta largojnë nga Monaco.

Sipas “Le 10 Sport”, Monaco do kërkojë plotë 80 milionë euro për ta liruar 22-vjeçarin.

Momentalisht, Tchouameni preferon qëndrimin te Monaco, shkaku që falë minutave të zhvilluara edhe mund të marrë ftesë nga Kombëtarja e Francës për Kupën e Botës 2022

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat