Toma asiston për fitoren e St. Gallenit

Futboll

Toma asiston për fitoren e St. Gallenit

Nga: K.G. Më: 27 shkurt 2022 Në ora: 18:01
Toma asiston për fitoren e St. Gallenit

Bastien Toma dhe Betim Fazliji paraqiten standardë për St. Gallenin, e cila e mposhti me rezultat 2:1 Grasshoppersin e Amir Abrashit. 

Toma asistoi në minutën e 7-të kur shënoi Von Moos. 

St. Galleni arriti tre pikë të mëdha me golat e Moss në minutën e 7-të dhe të Duah në atë të 66-tën.

Toma u ndëshkua me karton të verdhë sikurse dhe Abrashi. 

Toma u zëvendësua në 90+3 e Abrashi në atë të 32-tën. 

St. Gallen zë vendin e pestë me 29 pikë e Grasshoppers të shtatin me 27 sosh pas 23 jave në Kampionatin e Zvicrës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat