Paolo Maldini vërteton largimin

Futboll

Paolo Maldini vërteton largimin

Më: 3 mars 2022 Në ora: 17:22
Franck Kessie

Largimin e tij nuk mund ta ndalë as drejtori sportiv, Paolo Maldini.

Franck Kessie në fund të këtij sezoni do të largohet nga skuadra e Milanit si një futbollist i lirë.

Pas ndeshjes ndaj Interit, Paolo Maldini vërtetoi lajmin se më nuk janë duke u zhvilluar bisedime në mes të klubit dhe mesfushorit nga Bregu i Fildishtë.

‘Klubi e ka thënë fjalën e tij të fundit dhe nuk do ndryshojmë qëndrim’- deklaoi Maldini.

Ndërkohë në Spanjë mediat kanë raportuar që tashmë Barcelona ka filluar bisedimet dhe është shprehur e gatshme për ti ofruar atij një pagë prej 6 milionë eurosh, që është kërkesë e tij kryesore.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat