Vëmendja kryesore përsëri në Gjilan

Futboll

Vëmendja kryesore përsëri në Gjilan

Më: 11 mars 2022 Në ora: 13:18
Vëmendja kryesore përsëri në Gjilan

Pas ndeshjeve të mesjavë, Superliga e Kosovës në futboll vazhdon edhe në fundjavë me ndeshjet e xhiros së 25-të.

Të shtunë në program janë dy përballje. Prishtina e cila sapo shënoi fitoren e parë në pranverë, e pret Ulpianën në “Fadil Vokrri”, shkruan Gazeta Olle. Në duelin tjetër, Ballkani pritet që me lehtësi ta mposhtë Feronikelin në shtëpi dhe t’i arkëtojë tri pikë të rëndësishme në garën për titull.

Të dielën, Drita udhëton drejt Klinës, ku e pret përballje aspak e lehtë me Dukagjinin.

Drenica në anën tjetër do të ketë punë me Malishevën, skuadër kjo që në Skenderaj shkon pas fitores fantastike ndaj Ballkanit.

Ndeshja kryesore e javës zhvillohet ndërmjet Gjilanit dhe Llapit, ku pritet përballje tejet interesante pasiqë të dy skuadrat kërkojnë pikët e plota.

E shtune 12.03.2022

13:00 Prishtina – Ulpiana
13:00 Ballkani – Feronikeli

E diel 13.03.2022

13:00 Dukagjini – Drita
13:00 Drenica – Malisheva
13:30 Gjilani – Llapi

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat