Lingard i ofrohet dy klubeve të mëdha italiane

Futboll

Lingard i ofrohet dy klubeve të mëdha italiane

Më: 19 mars 2022 Në ora: 00:06
Jesse Lingard

Milanit dhe Romës raportohet se i është ofruar mundësia për të nënshkruar me Jesse Lingardin si lojtar të lirë.

Anglezi nuk po ka minuta te Manchester United dhe largimi i tij pritet të ndodhë gjatë afatit kalimtar të verës.

Sipas gazetarit italian, Nicolo Schira, për Lingardin nuk mungon as interesimi nga Newcastle United e West Ham United.

Por, Milanit dhe Romës thuhet se i është ofruar shansi për të nënshkruar me 29-vjeçarin, të cilit i skadon kontrata me “Djajtë e Kuq” më 30 qershor.

Një transferim i tij i mundshëm në “Olimpico” do të ishte një ribashkim me trajnerin portugez, Jose Mourinho.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat