Shqiptarët që zbresin në fushë

Futboll

Shqiptarët që zbresin në fushë

Më: 19 mars 2022 Në ora: 11:29
Shqiptarët që zbresin në fushë

Fundjava vjen së bashku me futbollin.

Skuadrat e kampionateve elitare të Europës do të zbresin sot në fushën e lojës. Legjionarët shqiptarë kanë mundësinë “të ndezin motorrët“ në prag të miqësores së luksit kundër Spanjës.

Në La Liga Mryto Uzuni do të jetë në kërkim të golit, ndërsa përballë do të ketë Alaveshin. Një sfidë të vështirë do të ketë Ivan Balliu, i cili ka detyrën për të mbajë portën të paprekur ndaj Atletikos së Simeones.

Gjithashtu në aksion në fushën e lojës do të jenë edhe Xhakomo Vrioni, Ernest Muçi etj..

Ndeshjet e legjionarëve:

La Liga

14:00 Alavesh – Granada

21:00 Rajo Vallecano – Atletico Madrid

Serie A

15:00 Napoli – Udinse.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat