Allegri acarohet keq me Paulo Dybala-n

Futboll

Allegri acarohet keq me Paulo Dybala-n

Më: 20 mars 2022 Në ora: 12:24
Allegri acarohet keq me Paulo Dybala-n

Allegri nuk mund të mbajë dot qetësinë në stërvitje pas eliminimit të Juventusit kundër Vijareal në Champions League. Sipas Gazzetta dello Sport, Juan Cuadrado dhe Paulo Dybala i kanë kërkuar trajnerit që të ngadalësojë pak ritmin e stërvitjes.

Kjo e zemëroi Allegrin, i cili e qortoi ashpër Dybala-n: “Nga të gjithë lojtarët, Paulo, t’i duhet të ma bëjë një kërkesë të tillë?”, i është kthyer Allegri.

Dybala po kalon një periudhë shumë të vështirë. Kontrata e tij me Juventusin skadon në fund të sezonit dhe përshtypja është se asnjëra palë nuk ka interes për vazhdimin e bashkëpunimit.

Negociatat për një nënshkrim të mundshëm do të zhvillohen javën e ardhshme dhe Juventusi i ka thënë qartë argjentinasit dhe menaxherit të tij se do të zhvillohen sipas rregullave të përcaktuara nga kampionët e shumëfishtë të Italisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat