Barcelona arrin marrëveshjen me yllin e Premier League?

Futboll

Barcelona arrin marrëveshjen me yllin e Premier League?

Më: 27 mars 2022 Në ora: 12:25
Barcelona arrin marrëveshjen me yllin e Premier League?

Raphinha dhe Barcelona duket se kanë arritur një marrëveshje në vija të përgjithshme për transferimin e brazilianit nga Leeds-i te katalanasit në fundin e këtij sezonit.

E përditshmja iberike Sport ka zbuluar se menaxheri i lojtarit, Deco, ka arritur një marrëveshje me gjigantët e futbollit spanjoll për rrogën dhe kohëzgatjen e kontratës.

Tani, Barcelona do të duhet të bindë Leeds-in për ta shitur sulmuesin e krahut. Klubi anglez ka refuzuar më parë një ofertë prej 35 milionë eurosh.

Në 28 ndeshjet e luajtura në këtë sezon me Leeds-in, Raphinha ka shënuar 9 gola dhe ka dhënë 3 asiste. Vlera e tij në merkato, sipas Transfermarkt, është 40 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat