Karim Benzema rikthehet në stërvitje

Futboll

Karim Benzema rikthehet në stërvitje

Më: 1 prill 2022 Në ora: 18:19
Karim Benzema

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema do të jetë i gatshëm në ndeshjen e xhiros së 27-të ndaj Celta Vigo.

Rikthimi i Benzemas është lajm shumë i mirë për Realin, në prag të ndeshjes shumë të rëndësishme në kuadër të Ligës së Kampionëve, ndaj Chelsea.

Pas një lëndimi që pësoi gjatë ndeshjes ndaj Mallorcas, Karim Benzema është rikthyer në stërvitje me ekipin.

Ai do të jetë i gatshëm për ndeshjen që do ta zhvillojnë ‘Madrilenët’, ndaj Celta Vigo.

Rikthimi i Benzemas do të jetë mjaft i rëndësishëm për trajnerin e Real Madridit, Carlo Ancelotti.

Francezi mungoi në ndeshjen e fundit të ekipit ndaj Barcelonës, ndeshje të cilën humbën me rezultatë të thellë 4:0.

Në 25 paraqitje me ‘Los Blancos’, ai ka shënuar 22 gola dhe ka dhuruar 11 asistime.

Real Madridi do të luajë në udhëtim te Celta Vigo, nesër me fillim nga ora 18:30.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat