Nagelsmann pas eliminimit: Ne kishim 68% posedimin e topit

Futboll

Nagelsmann pas eliminimit: Ne kishim 68% posedimin e topit

Më: 13 prill 2022 Në ora: 12:45
Nagelsmann pas eliminimit: Ne kishim 68% posedimin e topit

Julian Nagelsmann ka dhënë komentet e tij pas eliminimit nga Champions League.

“Nuk bëmë mirë në ndeshjen e parë. E dinim se Villarreal dinë të mbrohen dhe e treguan këtë ndaj Juventus.

“Ne kishim 68% posedim. Nëse ata mbrohen me tetë lojtarë, është e vështirë të futesh në lojë.

Goli ishte tipik i tyre, që shënohet nga rikuperimi i topin në tranzicion, është pjesë e lojës, është mentalitet spanjoll.

Sezon i pamjaftueshëm për Bayernin. Gjysmëfinalja ishte minimumi që synonim”, shtoi trajneri i Bayern.

Nuk mendoj se humbja sjell gjëra më të këqija”, ishin fjalët e gjermanit.

Sa i përket të ardhmes së tij, ai ka bërë të qartë se nuk ndihet i rrezikuar.

Bayerni tashmë mbetet me objektiv vetëm te Bundesliga, pasi u eliminua nga Champions League.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat