Shehi flet pas triumfit

Futboll

Shehi flet pas triumfit

Më: 16 prill 2022 Në ora: 16:01
Shehi flet pas triumfit

Trajneri i Tiranës, Orges Shehi, foli pas triumfit 0-3 ndaj Egnatias. Në prononcimin pas ndeshjes për “Gol pas Goli”, durrsaku ndër të tjera u shpreh:

“E vetmja skuadër që na ka shënuar gol është Vllaznia, edhe ata për një çorientim tonin. Kur shënon sa fillon loja bëhet më e lehtë, dhe shënimi i golit që në fillim na dha superioritet.

Me ikjen e Çelakës na u krijua pështjellim në mesfushë. Mund të rrezikojmë duke pasur 3 lojtarë të mirë. Jam i kënaqur me interpretimin e lojës. Kjo ishte një zgjedhje taktike për të parë reagimin e skuadrës.

Nuk di çfarë ka ndodhur më përpara, këtë vit gjërat janë ndryshe, lojtarët janë në kontratë. Vetëm një çmenduri mund ta prishin boshtin, ose ndonjë ofertë marramendëse. Vazhdimësia është e rëndësishme. Duhet ruajtur grupin, jo më kur del kampion. Kemi bërë kampionat të mirë, vazhdimësia e Tiranës do të jetë të ruajë këtë grup të mirë.

Duam edhe ne të ndërhyjmë. Primare ka qenë rinovimi i kontratave me lojtarët kryesore. Kjo ka qenë tema që drejtuesit janë marrë. Në ditët në vijim do të bëhet nënshtrimi i kontratave, sigurisht do të ndërhymë ku kemi nevojë”, u shpreh Shehi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat