Ancelotti flet për të ardhmen e Asensios

Futboll

Ancelotti flet për të ardhmen e Asensios

Më: 18 prill 2022 Në ora: 19:07
Ancelotti dhe Asensio

Carlo Ancelotti ka folur për të ardhmen e Marco Asensios, i cili është i lidhur me një largim nga “Santiago Bernabeu”.

Trajneri i Real Madridi tha se spanjolli është në bisedime me klubin, por se nuk e di saktë të ardhmen e tij.

“Asensio ka cilësi të shkëlqyera. Nuk e di se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e tij, megjithëse ai është duke folur me klubin për kontratën”, tha ai për “Radio Rai”. 

“Ai është gjithmonë duke e ndihmuar ekipin”, shtoi Ancelotti.

Kohëve të fundit është raportuar se Milani ka nisur bisedimet për transferimin e Asensios në “San Siro”.

26-vjeçari ka kontratë të vlefshme me Real Madridin deri më 30 qershor 2023.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat