Ancelotti e kërkon me ngulm yllin e Chelseas

Futboll

Ancelotti e kërkon me ngulm yllin e Chelseas

Më: 18 prill 2022 Në ora: 20:14
Reece James dhe Carlo Ancelotti.

Carlo Ancelotti thuhet se po e kërkon transferimin e Reece James te Real Madridi.

Reprezentuesi anglez thuhet se është shndërruar në një objektiv të klubit spanjoll.

Sipas “The Mirror”, paraqitjet e Jamesit në dy ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve ndaj Real Madridit janë pëlqyer nga Ancelotti.

Dhe, tani thuhet se krerët e klubit spanjoll po vëzhgojnë nga afër 22-vjeçarin.

Mbretërit thuhet se do të largojnë fillimisht disa lojtarë nga skuadra, pasi e dinë se James nuk mund të blihet me një çmim të lirë.

Mbrojtësi i krahut të djathtë ka kontratë të vlefshme me Chelsean deri më 30 qershor 2025.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat