Daja pas barazimit me Ulpianën, ka disa fjalë

Futboll

Daja pas barazimit me Ulpianën, ka disa fjalë

Më: 23 prill 2022 Në ora: 18:29
Daja pas barazimit me Ulpianën, ka disa fjalë

Trajneri i Ballkanit, Ilir Daja, ka deklaruar pas barazimit me Ulpianën se lojtarët e tij nuk janë në presion.

Ai shtoi se e ka ditur se nuk mund të fitohen gjithë ndeshjet deri në fund të kampionatit.

“Sigurisht e kishim parasysh që Ulpiana do të kthehet prapa sepse nuk po kalon moment të mirë”.

“Na mungoi loja e shpejtë në zona të vogla, vononim pasimet në ato zona. Do të thosha që nuk do t’i fitojmë të gjitha ndeshjet. Pavarësisht që jemi në moment që na duhej kjo fitore, do të vazhdojmë përpara për ta ruajtur diferencën që e kemi me ndjekësit”.

“Skuadra ka ndërtuar gjithçka deri në këto momente dhe nuk ka të bëj me presion. Ne natyrshëm kishim ardhur për trepikësh, humbëm penalltinë dhe pranuam një gol që mund të ishte çështje fati. Besoj se duhet të ishim më gjakftohtë. Presim që gjithë kontingjenti të kthehet këtë javë sepse kemi pasur problem në javën që shkoi”, ka thënë  Daja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat