Aston Villa pranë nënshkrimit të përhershëm të Coutinhos

Futboll

Aston Villa pranë nënshkrimit të përhershëm të Coutinhos

Më: 11 maj 2022 Në ora: 14:20
Aston Villa pranë nënshkrimit të përhershëm të Coutinhos

Aston Villa është duke punuar për detajet përfundimtare për të nënshkruar me Philippe Coutinhon në një marrëveshje të përhershme.

Kështu ka bërë ditur gazetari i njohur dhe eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano.

Trajneri i Aston Villas, Steven Gerrard, është shprehur i etur për ta mbajtur përgjithmonë mesfushorin brazilian.

"Mund të përsëris se jam jashtëzakonisht i etur për të mbajtur përgjithmonë Coutinhon këtu, ne po përpiqemi dhe jemi të lidhur".

Sipas Romanos, vetëm detajet e fundit mungojnë dhe se puna është në vazhdim.

Kujtojmë se Coutinho iu bashkua Villas në afatin kalimtar të janarit në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat