Real Madridi po e bën gati kontratën e re

Futboll

Real Madridi po e bën gati kontratën e re

Më: 13 maj 2022 Në ora: 11:20
Real Madridi po e bën gati kontratën e re

Vinicius Junior ka shkëlqyer këtë edicion me fanellën e Real Madridit, duke qenë prej lojtarëve kryesorë në arritjet e madrilenvëe.

“Los Blancos” e fituan titullin e La Ligas dhe janë në finale të Ligës së Kampionëve, pas një sezoni spektakolar.

E ndihmë të madhe në arritjen e këtyre objektivave pati edhe braziliani Vinicius Junior.

Atij tani është duke iu përgatitur kontrata e re, me vlerë shumë më të madhe se ajo aktuale.

Anësori brazilian ka pasur mbi 20 gola dhe mbi 20 asiste këtë edicion, duke qenë i pandalshëm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat