Super Muriqi, Sevilla në Champions!

Futboll

Super Muriqi, Sevilla në Champions!

Më: 15 maj 2022 Në ora: 22:06
Super Muriqi, Sevilla në Champions!

Edhe Sevilla në Champions League sezonin e ardhshëm.

Ekipi i Lopeteguit barazoi 1-1 në Madrid përballë Atleticos, duke prerë biletën e fundit për në turneun më të rëndësishëm për klube pas Realit, Barcelonës dhe Atletico Madrid.

Jose Maria Gimenez kaloi “Colchoneros” në avantazh pas gjysmë ore lojë, por skuadra andaluziane barazoi me anë të Youssef En Nesyri pesë minuta nga fundi, duke e bërë të pavlefshme fitoren 2-0 të Betisit ndaj Granadës (Uzuni në stol).

Festoi edhe Real Sociedad, që siguroi një biletë në Europa League falë suksesit 1-2 përballë Villarealit. Ndërkohë, Levante mori me vete edhe Alaves një kategori më poshtë, pasi fitoi 3-1 në shtëpi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat