Palushaj ndahet me Dukagjinin

Futboll

Palushaj ndahet me Dukagjinin

Nga: K.G. Më: 15 maj 2022 Në ora: 22:31
Palushaj ndahet me Dukagjinin

Liridon Palushaj ndahet me Dukagjinin e Klinës dhe karrierën do të vazhdojë jashtë vendit.

Ai lajmin e ka konfirmuar përmes një postimit në profilin e tij në facebook.

“Sot ndeshja e fundit si vendas për klubin e futbollit Dukagjini.

Më shumë se një dekade si lojtar i klubit të qytetit dhe fëmijërisë, klubit ku u rrita si futbollist. 

Ky klub e ky qytet i bukur do të jenë në zemrën time çdo herë. Edhe pse jetën do ta vazhdoj në një vend europian, në Zvicër, Dukagjini e Klina do të më mungojnë.

Falënderim për KF Dukagjinin si dhe gjithë qytetarët e qytetit të Klinës për mbështetje!
Suksese të vazhdueshme për Dukagjinin!”,
njofton Palushaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat