Paçarada: Fatkeqësisht nuk e përfunduam ashtu siç donim 

Futboll

Paçarada: Fatkeqësisht nuk e përfunduam ashtu siç donim 

Nga: K. Goca Më: 17 maj 2022 Në ora: 15:01
Paçarada: Fatkeqësisht nuk e përfunduam ashtu siç donim 

St. Pauli për një fije të flokut nuk u ngjiten në Bundesliga I. Pjesë e kësaj skuadre është Leart Paçarada, titullar i padiskutueshëm dhe mbrojtësi më i mirë në Bundesliga II.

Futbollisti nga Kosova, djali i legjendës së futbollit, ish portierit të mirënjohur Shukriu, përveç që ka qenë i pakalueshëm në repartin e mbrojtjes, në vije e sulmit vazhdimisht ka qenë i rrezikshëm për rivalët.      

“Çfarë sezoni ka qenë ky. 

Fatkeqësisht nuk e përfunduam ashtu siç donim por gjithsesi super krenar për ekipin. 

Faleminderit për mbështetjen e madhe gjatë kohërave të mira dhe të këqija.

Kurrë nuk jam ndjerë kaq i dashur”, ka shkruar Paçarada në profilin e tij në facebook. 

St. Pauli përfundoi në vend të pestë me 57 pikë, tetë me pak se kampioni Schalke 04 dhe 6 se Werderi në vend të dytë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat