Eriksson: Do të jem gjithmonë një tifoz i Inzaghit

Futboll

Eriksson: Do të jem gjithmonë një tifoz i Inzaghit

Më: 17 maj 2022 Në ora: 20:01
Eriksson: Do të jem gjithmonë një tifoz i Inzaghit

Në dy stadiume të ndryshme këtë javë do të luhen edhe llogaritë e fundit të titullit kampion në Seria A.

Inter luan në shtëpinë e tij ndaj Sampdorias, ndërsa nga ana tjetër Milan udhëton në transfertën e Sassuolos. Kuqezinjve të Stafano Piolit iu duhet vetëm një pikë për t’u shpallur kampionë, ndërkohë zikëltërve një fitore e cila duhet të kombinohet me humbjen e Milan, diçka e tillë mund te jetë suprizë.

Në lidhje më këtë ka folur edhe Sven Goran Eriksson në një intervistë për “La Gazzetta dello Sport”, i cili thekson se mrekullitë mund të ndodhin dhe kjo mund të jetë që Inter të fitojë Scudetton.

“Titulli Interit në ditën e fundit? Kaq vite futbolli na ka mësuar se surprizat mund të ndodhin gjithmonë.

Nëse nuk shkon mirë, nuk do të ishte dramë për Interin, i cili gjithsesi ka fituar dy trofe dhe as për Inzaghi. Karriera e tij sapo ka filluar dhe në çdo rast, unë do të jem gjithmonë një tifoz i tij.

Nëse Milani fiton Scudetton, atëherë do të thotë se ata kishin diçka më shumë se ne, por ata do të merionin një duartrokitje për punën e bërë. Ne ngrihemi nga disfatat, dhe mësojnë zhgënjimet”, deklaroi Sven Goran Eriksson.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat