Laporta gati konfirmon largimin e Dembeles

Futboll

Laporta gati konfirmon largimin e Dembeles

Më: 17 maj 2022 Në ora: 20:59
Laporta gati konfirmon largimin e Dembeles

Ousmane Dembele? Ne kemi bërë një ofertë për një marrëveshje të re dhe presim përgjigjen e tij javën e ardhshme”, tha Laporta për CatRadio.

“Ai dëshironte të qëndronte këtu te Barça, por tani është i tunduar nga opsione të tjera, më tërheqëse”, shtoi presidenti i Barçës.

Dembele nuk ka gjasa të nënshkruajë një kontratë të re me katalanasit.

Francezi thuhet se është në kontakt me Bayern Munich për një lëvizje të mundshme gjatë verës.

Këtë sezon, 25-vjeçari ka shënuar 2 gola dhe ka dhënë 13 asistime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat