Kuqezinjtë e Milanit për rekord!

Futboll

Kuqezinjtë e Milanit për rekord!

Më: 17 maj 2022 Në ora: 22:50
Kuqezinjtë e Milanit për rekord

Kuqezinjtë e Milanit për rekord!

Siç u mësua pas ndeshjes me Atalantën, me 73,304 spektatorë të pranishëm në “San Siro”, klubi kuqezi arriti në 1,058,056 shikues gjithsej në stadium për sezonin 2021- 2022.

Shifra është shumë e kënaqshme, sidomos nëse marrim parasysh kufizimet e përqindjes së tifozëve gjatë gjithë vitit deri më 5 prill 2022.

Përveç përmirësimit të renditjes, mbushja e tribunave është një tjetër objektiv i arritur nga kuqezinjtë. Kujtojmë se që nga ardhja si pronare e “Elliott”, të ardhurat nga biletat kanë qenë gjithmonë prioritet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat